Ohlasy zahraničných médií: Poníženie Švédska, Slovensko bolo od začiatku vo všetkom lepšie

23.06.2017, 00:00
chocho
Slovenskí futbalisti do 21 rokov porazili na európskom šampionáte Švédov rozdielom triedy.

Mladí Slováci na európskom šampionáte futbalistov do 21 rokov v Poľsku vo svojom poslednom vystúpení v skupine A suverénne zdolali súperov zo Švédska. Obhajcov titulu porazili 3:0 a vypoklonkovali ich zo šampionátu, sami zostávajú v hre o semifinále. Pozrite si ohlasy médií na tento skvelý výsledok Slovákov:

Aftonbladet (SWE): Zápas proti Slovensku skončil ponížením. Švédsko cestovalo do Poľska ako obhajca titulu, ale dobrodružstvo sa skončilo v skupinovej fáze.

Göteborgs Posten (SWE): Pozícia Švédska pred zápasom proti Slovensku bola jasná: Muselo vyhrať. Slovensko však bolo od začiatku v Lubline vo všetkom lepšie. Hráči boli šikovnejší, hra rýchlejšia a útoky nebezpečnejšie. Hoci Švédi v druhom polčase zavelili do útoku, nič nepomohlo. Slovensko bolo príliš dobré.

Expressen (SWE): To, čo malo byť švédskou nocou snov, skončilo ako totálna nočná mora. Švédsko sa nedokázalo otriasť z inkasovaných gólov v prvom polčase. V 73. minúte Švédov definitívne dorazil tretí gól.

MF Dnes (CZ): Slovensko s českým trénerom Pavlom Hapalom zdolalo neúspešného obhajcu titulu Švédsko 3:0 a so šiestimi bodmi a skóre 6:3 má nádej, že sa dostane do play-off ako najlepší tím z druhých miest.

Sport.cz (CZ): Komplikácia pre Levíčatá. Futbalisti Slovenska vyhrali na EURO hráčov do 21 rokov nad Švédmi jasne 3:0

iSport.cz (CZ): Úloha splnená. Slovensko si v poslednom zápase základnej skupiny majstrovstiev Európy do 21 rokov zastrieľalo a víťazstvom 3:0 nad Švédskom vykročilo za postupom. O ňom rozhodnú výsledky zostávajúcich zápasov Portugalska a Česka, ktorí musia slovenský výsledok minimálne zopakovať.

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
20. apríl 2024 02:01