Uskutoční sa 19. mája a návštevníci budú ochutnávať prírodné vína od lokálnych výrobcov.kosiceregion.com
StoryEditor

V Košiciach spúšťajú projekt jednodňových výletov pre milovníkov zážitkov aj vína

23.04.2018, 10:22
Autor:
tasrtasr
Jednodňové výlety budú zahŕňať pamiatky aj degustácie.

K už existujúcim a vlani spusteným výletom Vlakom za UNESCOM, ktorými ľuďom sprístupňujú zaujímavé miesta Košického kraja, zavádza Košice Región Turizmus tento rok aj jednodňové autobusové výlety.

Miesta, kam sa návštevníci budú môcť pozrieť si pozrite v galérii:

​Podľa Viktora Wurma z organizácie Košice Región Turizmus ich rozdelili do dvoch línií:

  • "Prvá je napojená na TOP podujatia programu Terra Incognita. Pilotne to bude na dve z nich, ktoré sú spojené s ochutnávkou vína. Tým aj zjednodušujeme dostupnosť podujatí pre ľudí, ktorí chcú ochutnať víno a rozmýšľajú ako sa na tieto miesta dostať. Tým prvým je už najbližšie TOP podujatie Vôňa agátu v Malom Horeši, ktoré sa uskutoční 19. mája, kde budú návštevníci ochutnávať prírodné vína od lokálnych výrobcov. Druhým je potom podujatie Chlebom a vínom, ktoré sa uskutoční 18. augusta v Trebišove," uviedol pre TASR Wurm.
  • Druhou líniou autobusových výletov bude nový produkt Cestovateľská abeceda. "Bude to mať hravý rozmer. Za všetky miesta, ktoré cestovatelia navštívia, si budú lepiť do hracej karty nálepky so začiatočným písmenom daného miesta. Ich úlohou je pozbierať počas piatich výletov všetky písmená abecedy. Tých najvytrvalejších cestovateľov potom čaká ako výhra záverečný, výlet X, čiže zatiaľ tajomný výlet na miesto, ktoré vyberieme," priblížil Wurm.

Prvý plánovaný výlet Perly Gemera sa uskutoční 3. júna. Autobus vyštartuje z Košíc a trasa výletu pôjde cez Krásnohorské Podhradie. Ďalšou zastávkou bude kaštieľ v Betliari, pôjde sa do Ochtinskej aragonitovej jaskyne a do Rožňavy.

V názvoch jednotlivých miest, prípadne v tom, čo je s nimi spojené sú vždy ukryté začiatočné písmená, ktoré budú cestovatelia zbierať. Vopred bude určené, ktoré písmená to sú. Sú uvedené aj na našej internetovej stránke v rámci informácií k jednotlivým výletom.

01 - Modified: 2022-08-04 13:28:35 - Feat.: - Title: Železnice vyhlásili súťaž na ďalší kľúčový úsek. Pod Tatrami pôjdu vlaky 160-kou 02 - Modified: 2022-08-04 09:38:03 - Feat.: - Title: V rámci EÚ stačí dieťaťu do 15 rokov občiansky preukaz, mimo nej je už potrebný pas 03 - Modified: 2022-08-05 11:42:54 - Feat.: - Title: Tatrám vypadla vzácna klientela. Nejde však o Čechov či Poliakov 04 - Modified: 2022-08-03 22:00:00 - Feat.: - Title: Chorvátsko nie je len more a Makarská. To najkrajšie z prírody ukrývajú tieto národné parky 05 - Modified: 2022-08-06 07:00:00 - Feat.: - Title: Vieš si predstaviť luxusný hotel bez elektriny? Tu je pár tipov na prepychové ekologické ubytovania
menuLevel = 2, menuRoute = style/cestovanie, menuAlias = cestovanie, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
06. august 2022 21:39