StoryEditor

Film Posledný autobus získal Grand Prix v Ľubľane

12.12.2011, 14:34
Autor:
TASRTASR
Krátkometrážny slovenský film Posledný autobus režisérov Martina Snopeka a Ivany Laučíkovej získal v sobotu hlavnú cenu Grand Prix na 8. ročníku medzinárodného festivalu Animateka v Ľubľane.

Slovinský festival Animateka sa koná v Ľubľane a Maribore. Koncentruje sa najmä na prezentáciu animovaných filmov zo strednej a východnej Európy. Tohtoročné filmy posudzovala päťčlenná porota, ktorú tvorili zástupcovia z Kanady, Nemecka, Veľkej Británie, Španielska a Švédska. „Verejnosti je známy najmä jej švédsky člen, komiksový a filmový autor Max Andersson,“ povedala Laučíková.

Ocenený film Posledný autobus rozpráva temný príbeh lesných zvierat, ktoré v malom autobuse utekajú pred loveckou sezónou. Hrdinovia v kritickom momente ohrozenia odhaľujú svoj pravý charakter a v mene vlastnej záchrany sú schopní obetovať aj svojich najbližších. Film, v ktorom účinkujú živí herci v zvieracích maskách, sa snímal technikou pixilácie na digitálne fotoaparáty. V júni mal slávnostnú premiéru na Art Film Feste v Trenčianskych Tepliciach, odvtedy putuje po medzinárodných festivaloch.

menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
09. jún 2023 00:38