StoryEditor

Sophia Loren je v Prahe: Prekvapila ju otázka o špagetách

28.03.2014, 14:52
Autor:
iDnesiDnes

Viac ako 79 rokov trvalo oscarovej herečke Sophii Loren, ako navštívila Prahu, hoci sa tam podľa svojich slov chcela vždy ísť pozrieť. Príležitosť sa naskytla až vďaka Českej Miss, ktorú v sobotu korunuje. Na stretnutí s novinármi ju najviac zarazila otázka ohľadne jej slávneho citátu: "Za svoj ​​vzhľad vďačím špagetám." Rezolútne to poprela (viac tu).

Veta, ktorá sa donekonečna opakuje v článkoch o vzhľade nestarnúcej herečky po celom svete, nie je teda pravdivá. "Takí slová mi vložili do úst," hovorí Loren. "Nie je to tak. Za všetko, čo mám, vďačím svojej mamičke. Dokonca som sa ohľadom toho citátu o tých špagetách chcela súdiť, ale nevyšlo mi to," povedala herečka. Na prahu osemdesiatky vyzerá skutočne neuveriteľne, čo uznala aj riaditeľka Českej Miss Michaela Maláčová. "Ja som bez slov. Klobúk dole," vyhlásila s obdivom.Sophia Loren a riaditeľka Českej Miss Michaela Maláčová na dnešnej tlačovke v Prahe.


Recept na krásu chce od nestarnúcej herečky každý, ale všetci majú smolu. Je to totiž v génoch. "Za všetko naozaj vďačím len svojej mamičke, ktorá mi odovzdala svoju DNA. Bola to mimoriadna žena, ktorá sa veľmi podobala Grete Garbo, a keď išla po ulici v našom mestečku Pozzuoli pri Neapole, tak za ňou išiel dav. Mamička to vždy robila trošku naschvál, dokázala sa aj nalíčiť ako Greta Garbo," prezradila Loren. Práve jej matka mala ambíciu dostať dcéru k filmu. "Keď som mala 14 rokov a už zo mňa bolo celkom pekné dievča, tak ma mamička vzala na nejaké skúšky, ktoré dopadli strašne, pretože som vôbec nič nevedela, ale zároveň sme sa tam stretli s Mervynom LeRoyom, ktorý točil film Quo Vadis a on sa ma spýtal, či hovorím anglicky a ja som mu odpovedala: "Yes" a na všetko som potom odpovedala Yes. Takže mu skoro došlo, že anglicky neviem, ale malú úlohu v dave mi dal," spomína slávna Talianka.

Nasledovala jej účasť na Miss Italia, ktorú Loren nevyhrala, ale vďačí jej za mnohé. "Mne súťaž Miss dala pred mnohými rokmi veľké príležitosti. Nikdy som sa nestala Miss Taliansko. Skončila som druhá, kto vie prečo. Ale vďaka jednému večeru som spoznala obrovské množstvo ľudí a vďaka týmto kontaktom som sa pomaly mohla dostať do sveta kinematografie." A pri filme zostala dodnes. Práve dokončila film The Human Voice, ktorý natočila so svojím synom Edoardom Pontim a chystajú sa ho v najbližšej dobe predviesť na filmovom festivale Roberta De Nira Tribeca.

idnes.cz

01 - Modified: 2006-03-17 08:13:19 - Feat.: 0 - Title: Spojené štáty chcú trestať aj zahraničné firmy
01 - Modified: 2021-07-03 07:06:58 - Feat.: - Title: V Prahe pri natáčaní seriálu vybuchol barel, poranil troch ľudí 02 - Modified: 2021-06-17 13:50:36 - Feat.: - Title: Ošiaľ v Prahe. Ľudia čakali na otvorenie lacného Primarku v dlhých radoch 03 - Modified: 2019-07-18 05:10:41 - Feat.: - Title: V Prahe polícia vyšetruje možnú streľbu na vlak 04 - Modified: 2017-11-23 13:19:35 - Feat.: - Title: Apple opustil pre reklamu na Deň vďakyvzdania Ameriku. Natočil ju v Prahe 05 - Modified: 2017-09-22 13:46:25 - Feat.: - Title: Myslíte si, že Prahu poznáte dokonale? Tieto miesta vás môžu prekvapiť
menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
05. december 2022 22:31