iPhone SE 2022 má dizajn známy celé roky. Vo vnútri mu však bije čip A15 Bionic od Apple, ktorý poháňa aj vlajkovú loď iPhone 13 Pro Max.SNÍMKA: Alžbeta Harry Gavendová/HN
StoryEditor

Špičkový výkon v predpotopnom tele. Aký bol najnovší iPhone?

15.05.2022, 00:01
  • iPhone SE 2022 vyvoláva rozporuplné pocity.
  • Napriek všetkému, bude zrejme patriť k bestsellerom.
  • Prečítajte si našu recenziu a pozrite si aj testovacie fotky z tohto smartfónu.

Pred dvoma rokmi Apple rozvírilo vody svojím modelom iPhone SE 2020. Išlo o nasledovníka iPhonu SE spred pár rokov a tento telefón mal úlohu prevziať kontrolu nad predajom „ľudových iPhonov“. iPhone SE 2022 má teraz rovnaký cieľ.

Nahradiť dvojročný model a postarať sa aj naďalej o dobré predaje. Verzia SE je vstupnou bránou k smartfónom od Applu a hoci nestojí málo, je to najlacnejší nový iPhone, aký môžete získať. Jeho kvality mu nemožno uprieť, hoci sme mali počas testovania neustále rozporuplné pocity.

Nemoderný vzhľad

iPhone SE 2022 si iste nezvolí ten, kto hľadá príťažlivý dizajn. Jeho vzhľad je totiž už poriadne opozeraný a poznáme ho už z modelov iPhone 7, iPhone 8, iPhone SE 2020. Skrátka, výrobca bez najmenších výčitiek opäť stavil na vizáž starú niekoľko rokov.

Navyše, telefón má nad displejom a pod displejom obrovské čierne rámiky, ktoré už na Androidoch dávno nenájdete.  Doslova si myslíme, že inému výrobcovi ako Apple by tento prístup už neprešiel a vysmiali by ho v každej recenzii. Apple tento starý známy dizajn jednoducho využil preto, aby minimalizoval náklady na jeho výrobu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 86% na dočítanie.
22. máj 2022 00:04