Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.09.2017, 09:30

Dánsko nasadí pri kontrolách na hranici s Nemeckom aj vojakov

Dánsko nasadí pri kontrolách na hranici s Nemeckom aj vojakov
Zdroj: Pixabay

Dánsko plánuje nasadzovať svojich vojakov pri kontrolách na hranici s Nemeckom, ktoré zaviedlo v januári 2016 v súvislosti s prílevom migrantov. Cieľom tohto kroku je znížiť zaťaženie polície, uviedla vláda vo vyhlásení, ktoré priniesla agentúra DPA.

Popri hraničných kontrolách majú dánski vojaci po novom pomáhať policajtom aj pri strážení židovských zariadení v tejto krajine.

Starostka nemeckého pohraničného mesta Flensburg uvedený zámer skritizovala vo vyjadrení pre dánskojazyčné noviny Flensborg Avis ako veľkú chybu. "Nemám slov... Ozbrojení vojaci na hranici nie sú obraz, aký si želáme," citovala Simonu Langeovú DPA.

Starostka sa domnieva, že dánska vláda by namiesto toho mala zvážiť, či sú vzhľadom na prudký pokles migrácie hraničné kontroly ešte potrebné.

Kodaň sa rozhodla v máji predĺžiť dočasné kontroly na hranici s Nemeckom, ktoré tak majú pokračovať až do 12. novembra. V záujme zníženia zaťaženia polície začali tieto kontroly už skôr vykonávať aj príslušníci dánskej domobrany.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.