Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.11.2017, 15:13

Pápež kritizoval veriacich. Za používanie mobilov počas omše

Podľa pápeža nie je vhodné, aby veriaci počas omše používali mobily.

Pápež kritizoval veriacich. Za používanie mobilov počas omše
Zdroj: REUTERS/Alessandro Bianchi

Pápež František napomenul v stredu veriacich, kňazov a biskupov, ktorí robia svojimi mobilnými telefónmi fotografie počas omší. Zdôraznil, že svoju pozornosť by mali namiesto toho zamerať na Boha, informuje agentúra Reuters.

"Kňaz hovorí 'pozdvihnite svoje srdcia'. Nehovorí 'pozdvihnite svoje mobilné telefóny, aby ste fotili'," povedal František desaťtisícom ľudí na svojej pravidelnej týždennej audiencii na Námestí sv. Petra.

Používanie mobilov počas omše označil pápež za "veľmi škaredé" a dodal: "Veľmi ma zarmúti, keď slúžim (omšu) tu, na námestí, alebo v bazilike a vidím toľko zdvihnutých mobilných telefónov. Nielen v rukách veriacich, ale aj niektorých kňazov a dokonca biskupov!"

"Omša nie je šou... takže pamätajte si, žiadne mobilné telefóny!" povedal za smiechu a potlesku z publika.

František pravidelne vyzýva veriacich na väčšiu duchovnosť a kňazov a biskupov na väčšiu pokoru.

Krátko po svojom zvolení za pápeža v roku 2013 povedal, že mu spôsobuje bolesť, keď vidí kňazov jazdiacich na okázalých autách a bažiacich po najnovších smartfónoch. Samotného pápeža vozia v jednoduchom modrom aute značky Ford Focus a nie je známe, že by od svojho zvolenia niekedy použil mobilný telefón na verejnosti, dodáva Reuters.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.