Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.11.2017, 13:24

Pravdu si nemožno podrobiť propagandou, reaguje ministerstvo zahraničia na ruský článok

Štátni tajomníci MZV sa ostro ohradili proti ruskému článku o okupácii Československa.

Za nešťastný text hrubo prekrúcajúci dejiny označili dnes predstavitelia slovenského ministerstva zahraničia článok na webe ruského armádneho televízneho kanálu Zvezda, podľa ktorého by Československo malo vďačné za sovietsku intervenciu v roku 1968. Bratislava chce, aby sa podobné tvrdenia neopakovali.

​"Ja som tie články videl, myslím, že ten nadpis je sám o sebe poburujúci. My nepochybne budeme vyžadovať reakciu a odôvodnenie z ruskej strany," povedal štátny tajomník ministerstva Lukáš Parízek novinárom.

Parízek dodal, že Bratislava bude svoj postoj tlmočiť aj ruskému veľvyslancovi na Slovensku a že príslušné kroky urobí tiež slovenský zastupiteľský úrad v Moskve. Bratislava chce podľa neho vyjadriť Moskve kvôli článku svoje znepokojenie.

Druhý štátny tajomník Ivan Korčok na sociálnej sieti v reakcii na článok ruského serveru napísal, že propaganda si nemôže podrobiť pravdu. V tejto súvislosti tiež protestoval proti úmyselným dezinformáciám.

Proti článku na ruskom webe sa už skôr ohradili českí politici vrátane českého prezidenta Miloša Zemana, ktorý je teraz na štátnej návšteve Ruska.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.