Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2018, 14:14

Izrael bude aj naďalej podnikať akcie voči iránskej prítomnosti v Sýrii

Vyhlásenie prišlo v čase, keď Rusko podľa vlastných vyjadrení zvažuje dodanie modernizovaného systému protivzdušnej obrany.

Izrael bude aj naďalej podnikať akcie voči iránskej prítomnosti v Sýrii

Izraelský minister verejnej bezpečnosti Gilad Erdan v nedeľu vyhlásil, že jeho krajina bude aj naďalej podnikať akcie voči iránskej prítomnosti v Sýrii.

"Sme odhodlaní a budeme aj naďalej konať proti iránskemu zriaďovaniu základní (v Sýrii)," uviedol pre izraelský vojenský rozhlas Erdan, člen bezpečnostného kabinetu.

Jeho vyhlásenie prišlo v čase, keď Rusko podľa vlastných vyjadrení zvažuje dodanie modernizovaného systému protivzdušnej obrany S-300 do Sýrie. Raketový systém by mohol obmedziť spôsobilosť Izraela bombardovať ciele v Sýrii, uvádza agentúra DPA.

Izrael si pravidelne vyberá za cieľ vojenské lokality v Sýrii s tým, že chce zabrániť Iránu a proiránskej skupine Hizballáh, aby využívali Sýriu ako základňu na ohrozovanie židovského štátu.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.