Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2018, 00:00

Útok bol podľa Johnsona správny

Útok bol podľa Johnsona správny
Zdroj: Reuters

Ministri zahraničia členských štátov Európskej únie sa včera zišli na mimoriadnej schôdzi v Luxemburgu, aby rokovali o ďalšom postupe ohľadne vojenského konfliktu v Sýrii. Šéfka úniovej diplomacie Federica Mogheriniová pri príchode zdôraznila, že Európska únia ďalej podporuje snahy OSN a jej splnomocnenca pre Sýriu Staffana de Mistura o nájdenie politického riešenia krízy. Britský minister zahraničia Boris Johnson upozornil, že v Sýrii zašla príliš ďaleko „erózia storočného tabu“ na používanie chemických zbraní.

Boris Johnson o útoku v Sýrii:


Johnson tiež vyhlásil, že útok, ktorý USA, Francúzsko a Británia podnikli v sobotu ráno v reakcii na sýrsky program chemických zbraní, bol úplne správnou vecou. Pred novinármi upozornil, že cieľom vojenskej akcie nebola snaha zmen

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.