Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.05.2018, 21:34

Izrael prenasleduje Palestínčanov ako nacisti Židov, vyhlásil Erdogan

Turecký prezident označil násilie v pásme Gazy za genocídu.

Izrael prenasleduje Palestínčanov ako nacisti Židov, vyhlásil Erdogan
Zdroj: Reuters

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prirovnal izraelský prístup k Palestínčanom v pásme Gazy k nacistickému prenasledovaniu Židov v Európe.

Šéf tureckého štátu sa tak vyjadril na dnešnom zasadnutí Organizácie islamskej konferencie (OIC) v Istanbule

"Neexistuje žiadny rozdiel medzi zverstvami, ktoré utrpel židovský ľud v Európe pred 75 rokmi, a brutalitou, ktorú utrpeli naši bratia v Gaze," vyhlásil Erdogan podľa agentúry AFP na začiatok summitu islamských krajín.

Zároveň obvinil lídrov "ľudu, ktorý počas druhej svetovej vojny utrpel všetky druhy mučenia v koncentračných táboroch" z napádania Palestínčanov "pomocou metód podobných tým, ktoré používali nacisti".

Summit sa koná v reakcii na smrť takmer šiestich desiatok demonštrujúcich Palestínčanov, ktorých v pondelok na hranici pásma Gazy zastrelili izraelskí vojaci. Masaker sa odohral v čase, keď USA slávnostne otvárali svoje veľvyslanectvo v Jeruzaleme.

"To, čo Izrael urobil, je banditizmus, brutalita a štátny terorizmus," povedal tiež Erdogan, ktorý zároveň incident v pásme Gazy prirovnal ku genocíde.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.