Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.05.2018, 07:57

Putin chce zmiernenie napätia v súvislosti so Severnou Kóreou. Naznačil, ako na to

Putin poukázal na skutočnosť, že Severná Kórea zdieľa hranicu s Ruskom.

Putin chce zmiernenie napätia v súvislosti so Severnou Kóreou. Naznačil, ako na to
Zdroj: Reuters

Pre Rusko je mimoriadne dôležité zmierniť napätie v súvislosti so Severnou Kóreou, ktorej by mala byť garantovaná zvrchovanosť. Vyhlásil to v piatok ruský prezident Vladimír Putin.

Podľa Putina by dohoda o "úplnom jadrovom odzbrojení KĽDR" mala zahŕňať aj "garancie jej zvrchovanosti a nedotknuteľnosti", informovala agentúra AP.

Znamením zlepšovania vzťahov bol aj summit lídrov Severu a Juhu. Pozrite si, ako prebiehal:

"Ak sa nebudete správať agresívne a nebudete zatláčať Severnú Kóreu do kúta, želaný výsledok sa dostaví skôr než by mnohí očakávali a za nižšiu cenu," uviedol Putin.

Putin poukázal na skutočnosť, že Severná Kórea zdieľa hranicu s Ruskom. Aj preto je pre Rusko "mimoriadne dôležité" nájsť riešenie, najmä keď súčasná "situácia je na pokraji vojny". 

Putinove vyjadrenia prišli po tom, čo americký prezident Donald Trump informoval, že Washington rokuje s KĽDR o znovuobnovení plánu zorganizovať jeho stretnutie so severokórejským vodcom Kim Čong-unom. Summit naplánovaný na 12. júna v Singapure pôvodne zrušil samotný Trump, podľa ktorého by takéto podujatie nebolo vhodné vzhľadom na najnovšie postoje KĽDR, ktoré sú plné "obrovského hnevu a otvoreného nepriateľstva".

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.