Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.06.2018, 17:00

Trump: Problém so Severnou Kóreou som z veľkej časti vyriešil. Kimovi môžem kedykoľvek zavolať

Americký prezident povedal, že so severokórejským vodcom má priame spojenie.

Trump: Problém so Severnou Kóreou som z veľkej časti vyriešil. Kimovi môžem kedykoľvek zavolať
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump v piatok vyhlásil, že problémy so Severnou Kóreou z "veľkej časti vyriešil". Dodal, že severokórejský vodca Kim Čong-un má teraz telefón priamo k nemu, informovala televízia Sky News.

Trump v rozhovore pre stanicu Fox News v Bielom dome ďalej oznámil, že Severná Kórea začala s návratom telesným pozostatkov amerických vojakov nezvestných od kórejskej vojny. 

Šéf Bieleho domu obhajoval svoje rokovanie a následnú dohodu s vodcom Kim Čong-unom. Povedal, že dohoda už prináša prvé výsledky. "Už začali vracať pozostatky týchto skvelých vojakov," povedal. Ide o súčasť dohody, ktorú spoločne Trump a Kim uzatvorili v utorok v Singapure.

"Ten problém som vyriešil," povedal prezident Trump. "Podpísali sme veľmi dobrý dokument," zdôraznil. "Ale omnoho dôležitejšie než ten dokument, mám dobrý vzťah s Kim Čong-unom." A toto označil za veľmi dôležité. "Môžem mu teraz zavolať... Dal som mu priame telefónne číslo. Môže mi teraz zavolať, keby mal nejaký problém," doplnil.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.