Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.06.2018, 16:37 Aktualizované dňa 27.06.2018 o 17:02

Rusko a USA sa dohodli na usporiadaní summitu Putin-Trump

Okrem stretnutia samotných prezidentov "tvárou v tvár" sa počíta aj s pracovnými raňajkami a so spoločnou tlačovou konferenciou.

Rusko a USA sa dohodli na usporiadaní summitu Putin-Trump
Zdroj: Reuters

Rusko a Spojené štáty sa dohodli na usporiadaní vrcholnej schôdzky svojich prezidentov Vladimira Putina a Donalda Trumpa. Podľa agentúry TASS to dnes oznámil Putinov poradca Jurij Ušakov, podľa ktorého budú podrobnosti oznámené vo štvrtok.

Ušakov informoval o výsledkoch dnešného rokovania Putina s Trumpovým poradcom pre národnú bezpečnosť Johnom Boltonom v Moskve. V tejto súvislosti poznamenal, že schôdzka priniesla to, s čím obe strany tiež počítali.

Pokiaľ ide o chystanú schôdzku prezidentov, Ušakov povedal, že bola vybraná tretia krajina. Nespresnil však, o ktorú ide. Stretnutie, ako sa vyjadril, nepochybne zaberie niekoľko hodín. Okrem stretnutia samotných prezidentov "tvárou v tvár" sa počíta aj s pracovnými raňajkami a so spoločnou tlačovou konferenciou.

Putin a Trump sa podľa vyjadrenia Ušakova môžu tiež dohodnúť na spoločnom vyhlásení, ktoré zahrnie aktivity Ruska a Spojených štátov pri zaisťovaní medzinárodnej bezpečnosti.

Podrobnosti by mal Ušakov ešte dnes osobne prerokovať s Boltonom.

Pokiaľ ide o stretnutie Putina s Boltonom, poradca šéfa Kremľa uviedol, že hovorili o problematike odzbrojovania, o sýrskej a ukrajinskej kríze, o situácii na Kórejskom polostrove a o odstúpení USA od jadrovej dohody s Iránom. O amerických sankciách voči Rusku vraj nehovorili.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.