Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.08.2018, 21:30

Rusko poprelo, že vydáva nové pracovné povolenia severokórejským robotníkom

Rusko obnovilo pracovné povolenia 3 500 severokórejským pracovníkom, s ktorými boli pracovné zmluvy uzavreté pred 29. novembrom 2017.

Rusko poprelo, že vydáva nové pracovné povolenia severokórejským robotníkom
Zdroj: Ľuboš Fellner

Rusko poprelo v piatok správy, že na svoje územie vpustilo tisíce občanov KĽDR a udelilo im pracovné povolenia, čím porušilo sankcie, ktoré na Severnú Kóreu uvalila v decembri 2017 Bezpečnostná rada OSN (BR OSN). Informovala o tom agentúra Reuters.

Denník Wall Street Journal (WSJ) totiž s odvolaním sa na ruské ministerstvo vnútra uviedol, že od vlaňajšieho septembra sa v Rusku zaregistrovalo viac ako 10-tisíc nových severokórejských pracovníkov.

Ruský veľvyslanec v Severnej Kórei Alexander Macegora v piatok uviedol, že Moskva nijaké nové pracovné povolenia severokórejským občanom nevydala a nové dokumenty dostali len tí severokórejskí robotníci, ktorí už v Rusku pracujú.

Severokórejskí robotníci majú povolenie pracovať na území Ruska do 29. novembra 2019, pretože k podpisu ich pracovných zmlúv došlo ešte predtým, ako vstúpili do platnosti sankcie OSN.

Rusko obnovilo pracovné povolenia 3 500 severokórejským pracovníkom, s ktorými boli pracovné zmluvy uzavreté pred 29. novembrom 2017, uviedol Macegora.

Zo záznamov ruského ministerstva práce, ktoré má WSJ k dispozícii, vyplýva, že Rusko vydalo tento rok občanom KĽDR 700 nových pracovných povolení.

Zákaz práce je súčasťou širších sankčných opatrení, ktoré majú zastaviť nezanedbateľný prílev peňazí pre režim severokórejského vodcu Kim Čong-una.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.