Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.08.2018, 00:00

Marčekova cesta na Krym je bez dohry

Peter Marček sa vrátil zo svojej programom nabitej návštevy Krymu. Odborníci krútia hlavami, no dodávajú, že radikálnejšie následky „delegácia“ pre Slovensko mať nebude.

Založenie Európsko-krymskej obchodnej komory, priateľské stretnutie so šéfom motorkárskeho gangu Noční vlci či rokovanie s krymským premiérom. Nezaradený poslanec Peter Marček na anektovanom Kryme nezaháľal a napriek tomu, že tvrdil, že ide o jeho súkromnú návštevu polostrova, iniciatíva nabrala kontúry oficiálnej „delegácie“.

Napriek tomu, že od roku 2014 uvalila Európska únia na Krym ekonomické sankcie, Marček neváhal podpísať dohodu o vzniku Európsko-krymskej obchodnej komory, ktorá má symbolicky sídliť v bratislavskom hoteli Krym. „Tvárime sa na Slovensku, ako keby som neviem čo porušil, a tieto sankcie boli nejako silne rešpektované všetkými krajinami. Pritom s Ruskom obchodujú Taliani, Francúzi či Nemci. Malé krajiny ako Slovensko potom budú trpieť, pretože tu neexistuje rovnoprávnosť,“ obhajuje svoje počínanie poslanec. Podľa jeho slov by mala komora zoceliť slovensko-krymské vzťahy medzi podnikateľmi. Marček sa okrem toho stretol na oficiálnom zasadnutí aj s predstaviteľom Krymu Sergejom Aksjonovom, či dokonca so šéfom kontroverzného motogangu Noční vlci Alexandrom Zaldostanovom. „Som tiež motorkár, na Kryme majú základ

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.