Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.08.2018, 17:27 Aktualizované dňa 19.08.2018 o 17:58

Indonézsky ostrov zasiahlo ďalšie silné zemetrasenie

Indonézsky ostrov Lombok zasiahlo v nedeľu ďalšie silné zemetrasenie, ktorého magnitúda bola vyčíslená na 7,0.

Indonézsky ostrov zasiahlo ďalšie silné zemetrasenie
Zdroj: Reuters

Indonézsky ostrov Lombok zasiahlo v nedeľu ďalšie silné zemetrasenie, ktorého magnitúda bola vyčíslená na 7,0. Tlačová agentúra DPA o tom informovala s odvolaním sa na indonézsky geofyzikálny ústav.

Najnovšie zemetrasenie podľa týchto údajov nastalo o 16.56 h SELČ pri severovýchodnom pobreží Lomboku, v približne desaťkilometrovej hĺbke pod zemským povrchom. Išlo pritom už o druhý silný otras v danej oblasti od začiatku dňa.

Americká geologická služba USGS, ktorá sleduje seizmickú aktivitu na celom svete, uvádza pri tomto zemetrasení nižšiu magnitúdu 6,9, zatiaľ čo miesto vzniku lokalizovala vo väčšej, približne 20-kilometrovej hĺbke.

Ostrov Lombok sa stále spamätáva z ničivého zemetrasenia zo začiatku augusta, ktoré si vyžiadalo stovky obetí na životoch.

V nedeľu dopoludnia zasiahol rovnakú oblasť otras, ktorého magnitúda podľa údajov DPA dosiahla 6,5. V súvislosti s ním boli hlásené zosuvy pôdy a škody na budovách, avšak zatiaľ žiadne prípady zranenia alebo usmrtenia osôb.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.