Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.11.2018, 10:38 Aktualizované dňa 08.11.2018 o 12:51

Útok v Kalifornii: Strelec hodil dymovnicu a začal bezhlavo páliť, hlásia 12 mŕtvych

Podľa svedkov viacerí z návštevníkov baru rozbili stoličkami okná a počas útoku utiekli von.

Útok v Kalifornii: Strelec hodil dymovnicu a začal bezhlavo páliť, hlásia 12 mŕtvych
Zdroj: TASR/AP

Neznámy útočník spustil streľbu v nočnom bare v kalifornskom meste Thousand Oaks. Najmenej dvanásť ľudí je po útoku mŕtvych, vrátane zástupcu šerifa, oznámil miestny šerif Geoff Dean. 

Ďalších 12 osôb bolo zranených. Trinástym mŕtvym je strelec, ktorého telo bolo nájdené vo vnútri baru. Aký bol strelcov motív alebo či útok súvisel s terorizmom, nie je jasné.

Vystrelil asi tridsaťkrát

Jednou z obetí je Ron Helus, zástupca šerifa, ktorý bol v službe 29 rokov, napísala CNN. "Ron bol oddaný svojej práci, a ako som dnes povedal jeho žene, zomrel ako hrdina, keď išiel zachraňovať životy," uviedol šerif Geoff Dean.

Internetový portál Ventura County Star napísal, že útočník vystrelil asi tridsaťkrát. Na záberoch miestnych médií bolo vidieť, ako sú z podniku Borderline Bar & Grill vynesený zranení.

Televízii ABC svedkovia povedali, že páchateľ najskôr niekoľkokrát vystrelil, potom po bare hádzal dymovnice, následne znova strieľal.

Záchranári prijali prvé hlásenie o udalosti v stredu okolo 23:20 miestneho času (asi 08:20 SEČ). Ľudia na mieste tvrdili, že útočník mal blízkovýchodný vzhľad, briadku a bol celý oblečený do čierneho.

Vo vnútri zavládla úplná panika

​Svedkovia popisovali, že počas streľby vo vnútri zavládla úplná panika. viacerí z návštevníkov baru rozbili stoličkami okná a utiekli von už počas útoku. Udalosť sa odohrala v najväčšej tančiarni v meste Borderline Bar & Grill, ktorá je veľmi populárna nielen u mladých. 

Túto noc tam podľa ich webových stránok prebiehala akcia pre študentov z blízkych internátov. Vnútri boli desiatky ľudí. 

"Strelec hádzal dymovnice po celom priestore," uviedol jeden zo svedkov pre televíziu KABC. "Videl som ho za pokladňou a on jednoducho stále strieľal. Snažil som sa utekať k hlavným dverám."

"Počul som asi tri alebo štyri výstrely. Okamžite som padol na zem. Keď som sa obzrel - ochranka bola mŕtva. Teda nemyslím mŕtva, ale ležal na zemi, bol postrelený," uviedol roztržito jeden z mužov, ktorí boli počas útoku vo vnútri baru. 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.