Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2018, 09:23 Aktualizované dňa 13.12.2018 o 09:55

Rusi vracajú úder, vyhostili slovenského vojenského diplomata

  • Rusko reagovalo na nedávne vyhostenie ruského diplomata na Slovensku pre podozrenia zo špionáže.
  • Slovenský diplomat musí územie Ruskej federácie opustiť do 48 hodín.

Rusko vyhlásilo slovenského vojenského diplomata za nežiaducu osobu. Urobilo tak v reakcii na nedávne vyhostenie ruského diplomata na Slovensku pre podozrenia zo špionáže.

​Informoval o tom vo štvrtok ruský spravodajský portál Meduza.

Územie Ruska musí opustiť do 48 hodín

Ako podľa agentúry TASS uviedla hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová, slovenský diplomat musí územie Ruskej federácie opustiť do 48 hodín.

Príslušnú nótu doručili veľvyslancovi SR v Moskve 11. decembra, informovala Zacharovová. Hovorca slovenského ministerstva zahraničia Boris Gandel pre HN uviedol, že rezort nebude celú záležitosť komentovať. 

Rusi označili krok Slovenska za nepriateľskú akciu

Ruský diplomat bol z Bratislavy vyhostený 22. novembra a Slovensko musel opustiť do 48 hodín. Podľa predsedu vlády SR Petra Pellegriniho ruský diplomat vykonával činnosť, ktorá už nebola v súlade s tým, ako sa má diplomat na území krajín Európskej únie a NATO správať.

Pellegrini poznamenal, že išlo o diplomatického pracovníka Úradu pridelenca obrany veľvyslanectva Ruskej federácie v SR.

Ruské ministerstvo označilo krok Slovenska za nepriateľskú akciu a avizovalo recipročné kroky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.