Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2019, 07:40

Americká politička navrhla koktail pre brexit. "Domáca a žiadne rastliny z dovozu"

Rodáčka z New Yorku sa vlani v novembri krátko po svojich 29. narodeninách stala najmladšou ženou, ktorá kedy bola zvolená do Kongresu.

Americká politička navrhla koktail pre brexit. "Domáca a žiadne rastliny z dovozu"
Zdroj: Reuters

Panák podomácky vyrobenej pálenky a hlavne žiadne rastlinné výťažky z dovozu. Tak by podľa americkej demokratickej kongresmanky Alexandrie Ocasiovej-Cortézovej mohol vyzerať koktail s názvom "tvrdý brexit".

Web Politico podotýka, že demokratka zastupujúca v Snemovni reprezentantov 14. newyorský obvod kedysi pracovala za barom.

Populárna ľavicovo orientovaná politička pridala na twitter príspevok s nadpisom "Koktaily pre revolúciu", v ktorom ponúka recepty na drinky ako "Mosty, nie múry" alebo "Platená rodičovská dovolenka".

Publicista Kirk McElhearn sa jej spýtal, či by nemala tiež tip na koktail na motívy britského odchodu z Európskej únie.

"Tvrdý brexit: čistý panák domácej a žiadne dovezené rastlinné výťažky," znela odpoveď Ocasiovej-Cortézovej.

Rodáčka z New Yorku sa vlani v novembri krátko po svojich 29. narodeninách stala najmladšou ženou, ktorá kedy bola zvolená do Kongresu.

Je veľmi aktívna na sociálnych sieťach a v poslednej dobe patrí k najviditeľnejším predstaviteľom americkej politickej scény. Na twitteri ju aktuálne sledujú viac ako tri milióny účtov.

"Ako prezident (Donald) Trump v roku 2016 Ocasiová-Cortézová majstrovsky používa twitter a zároveň v ekosystéme digitálnych médií a káblových televízií pôsobí ako magnet," napísal o nej web Axios.

Mladá politička údajne od začiatku roka pritiahla viac mediálnej pozornosti ako stranícki kolegovia, ktorí ohlásili kandidatúru do Bieleho domu, a v tejto súvislosti v rámci Demokratickej strany zaostala iba za novou predsedníčkou Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.