Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.02.2019, 15:56 Aktualizované dňa 23.02.2019 o 18:10

Venezuelská opozícia chce dostať na svoju stranu armádu, zvolala masové demonštrácie

Podľa televízie TV Venezuela už traja venezuelskí vojaci prebehli do Kolumbie.

Venezuelská opozícia chce dostať na svoju stranu armádu, zvolala masové demonštrácie
Zdroj: Reuters

Na kolumbijsko-venezuelskej hranici sa dnes skoro ráno miestneho času začali zhromažďovať skupiny ľudí, ktoré zvolala venezuelská opozícia na masové demonštrácie.

Ich prostredníctvom chce dostať na svoju stranu armádu a tiež zabezpečiť, aby sa do Venezuely dostala humanitárna pomoc. Podľa televízie TV Venezuela už traja venezuelskí vojaci prebehli do Kolumbie.

Líder opozície Juan Guaidó na twitteri informoval, že prvý kamión s humanitárnou pomocou z Brazílie dnes prešiel do Venezuely. 

Televízia zverejnila na twitteri video, ako dva obrnené vozy s tromi členmi venezuelskej pohraničnej stráže prerazili bariéru na hranici v obci Ureňa a prešli do kolumbijského mesta Cúcuta.

Bariéru tam postavil režim venezuelského autoritárskeho prezidenta Nicolasa Madura, aby zabránil vstupu humanitárnej pomoci, ktorú považuje za americkú intervenciu.

Agentúra Reuters uviedla, že venezuelskí vojaci na hranici s Kolumbiou použili slzný plyn, aby zabránili skupine ľudí prejsť do Kolumbie.

Asi 200 ľudí chcelo prejsť hranicu, ktorú dnes v tejto oblasti venezuelská vláda uzavrela. Na sociálnych sieťach tiež koluje video, na ktorom skupinka obyvateľov odstraňuje hraničné zábrany v obci Ureňa.

Humanitárna pomoc pre Venezuelčanov je sústredená práve v meste Cúcuta, ale aj pri hraniciach s Brazíliou. Aj tamojšiu hranicu venezuelská vláda uzavrela. Dnes ráno sa aj tam začali zhromažďovať ľudia.

Na jednom videu na sociálnych sieťach je vidieť starosta jednej z obcí na hranici s Brazíliou, ako presviedča so skupinou obyvateľov venezuelských vojakov, aby hranicu otvorili.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.