Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.06.2019, 15:58

Putin oslávil s čínskym prezidentom jeho 66. narodeniny, daroval mu ruskú zmrzlinu

Čínsky prezident tomu ruskému za darček poďakoval a dodal, že Vladimir Putin je v Číne veľmi obľúbený.

Putin oslávil s čínskym prezidentom jeho 66. narodeniny, daroval mu ruskú zmrzlinu
Zdroj: Reuters

Čínsky prezident Si Ťin-Pching oslávil v sobotu svoje 66. narodeniny spoločne s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Prezidenti sa stretli v tadžickom hlavnom meste Dušanbe, a to krátko pred konferenciou o bezpečnosti a stabilite v Ázii, na ktorej sa v sobotu zúčastňujú. S odvolaním sa na správy čínskych štátnych médií o tom informovala agentúra Reuters.

Putin, ktorý Si Ťin-Pchinga považuje za svojho blízkeho priateľa, mu k narodeninám daroval zmrzlinu. Čínska štátna televízia odvysielala zábery, na ktorých si dvojica pripíja šampanským.

Schôdzka prezidentov sa odohrala v hoteli, v ktorom je Si Ťin-Pching v Dušanbe ubytovaný.

Putin daroval Ťin-Pchingovi ruskú zmrzlinu a dostal od neho čínsky čaj. Čínsky prezident tomu ruskému za darček poďakoval a dodal, že Putin je v Číne veľmi obľúbený.

Čínska štátna televízia zároveň zverejnila na svojej webstránke zábery dvojice obzerajúcej si bielu tortu vyzdobenú červenými a modrými cukrovinkami v tvare kvetov a čínskym nápisom, želajúcim Ťin-Pchingovi "veľa šťastia".

Zaoberať sa súkromnými životmi štátnikov je v Číne obzvlášť neobvyklé. Tamojšia verejnosť totiž väčšinou ani nepozná presné dátumy ich narodenia, ktoré sú považované za čosi ako štátne tajomstvo, pripomína Reuters.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.