Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.06.2019, 08:19

Rím postihlo zemetrasenie, vystrašení ľudia vybiehali do ulíc

Hypocentrum zemetrasenia sa nachádzalo v hĺbke deväť kilometrov a bolo lokalizované 14 kilometrov východne od hlavného mesta.

Rím postihlo zemetrasenie, vystrašení ľudia vybiehali do ulíc
Zdroj: Pixabay

Zemetrasenie s magnitúdou 3,7 postihlo nedeľu večer stredné Taliansko vrátane metropoly Rím. Jeho hypocentrum sa nachádzalo v hĺbke deväť kilometrov a bolo lokalizované 14 kilometrov východne od hlavného mesta, informovala agentúra APA s odvolaním sa na taliansky Inštitút pre geológiu a vulkanológiu (INGV).

Z Ríma, kde sa chveli najmä vyššie budovy, neboli hlásené škody. Otrasy boli najviac citeľné v kopcovitej oblasti Castelli Romani ležiacej na východe 3,5-miliónovej metropoly. Vystrašení ľudia vybiehali do ulíc.

Hasičský zbor prijal množstvo telefonátov znepokojených občanov. Z dôvodu vykonania bezpečnostných kontrol bola dočasne pozastavená premávka na linke metra C.

Otrasy bolo cítiť aj na pobreží regiónu Lazio, kam patrí i Rím, ako aj v regióne Abruzzy, ktorý už v minulosti postihli silné zemetrasenia. V dedine Colonna, ležiacej v tesnej blízkosti epicentra zemetrasenia, boli niektoré budovy mierne poškodené.

"Kontrolujeme niektoré budovy, ktoré boli poškodené v centre. Nemáme zranených, ale strach bol veľký," povedal starosta obce Fausto Giuliani.

Oblasť vulkanických Albanských vrchov, kde sa najnovšie zemetrasenie vyskytlo, je podľa Carla Melettiho z INGV vystavená stredne vysokému seizmickému nebezpečenstvu.

Najsilnejšie historicky zdokumentované zemetrasenie s odhadovanou magnitúdou 5,6 siaha až do roku 1806. Spôsobilo pomerne rozsiahle škody v najbližších mestách, ako napríklad Rocca di Papa či Zagarolo.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.