Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2019, 11:14

Nemecká vláda vyvracia špekulácie. Merkelová netrpí žiadnou chorobou

Merkelová sa začala nekontrolovateľne triasť dvakrát za posledné dva týždne.

Nemecká vláda vyvracia špekulácie. Merkelová netrpí žiadnou chorobou
Zdroj: TASR/AP

Nemecká kancelárka Angela Merkelová netrpí žiadnou vážnou chorobou, a to ani Parkinsonovou chorobou, píše v piatok denník Stuttgarter Zeitung. Odvoláva sa pritom na vládne kruhy.

Obavy o zdravie čoskoro šesťdesiatpäťročnej političky vyvolala silná triaška, ktorá ju pri oficiálnych príležitostiach v posledných dvoch týždňoch postihlo hneď dvakrát.

Problém sa opakuje

V druhom prípade bola podľa denníka príčinou indispozície spomienka na prvú takúto udalosť. Merkelovú, ktorej sa niečo podobné stalo už pred dvoma rokmi pri návšteve Mexika, silné telesné trasenie postihlo minulý týždeň pri stretnutí s ukrajinským prezidentom Volodymyomr Zelenským.

Kancelárka, podľa ktorej za to mohol nedostatok vody, sa potom nechala dôkladne vyšetriť. "Lekári nič nenašli, ani žiadny náznak Parkinsona," konštatuje denník.

Druhýkrát šéfku nemeckej vlády postihlo trasenie vo štvrtok pri menovaní novej ministerky spravodlivosti Christine Lambrechtovej. V tomto prípade vraj za to mohla psychika.

"Nie je žiadny dôvod na obavy. Spomienka na udalosť z minulého týždňa viedla k tejto situácii, ide o proces psychologického spracovania," cituje denník zdroj z vládnych kruhov.

Na summite G20 vyzerá Merkelová zase vo forme

Merkelová bola v piatok opäť vidieť na verejnosti, a to na druhom konci sveta. Zúčastňuje sa totiž summitu skupiny krajín G20 v Japonsku. A na fotografických záberoch vyzerá opäť celkom vo forme.

Merkelová je kancelárkou od roku 2005, a je tak roky vystavená vysokému pracovnému tempu a veľkému tlaku. Aj preto teraz lekári političke, ktorej v apríli zomrela matka, odporučili, aby si oddýchla.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.