Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2019, 11:45 Aktualizované dňa 11.07.2019 o 15:04

Pri Moskve horela plynová elektráreň. Mohutný požiar si vyžiadal jednu obeť

Najmenej 13 ľudí podľa ruských agentúr utrpelo zranenia.

Pri Moskve horela plynová elektráreň. Mohutný požiar si vyžiadal jednu obeť
Zdroj: TASR/AP

Najmenej jedného mŕtveho a 13 zranených si vyžiadal veľký požiar, ktorý dnes vypukol v plynovej elektrárni v Mytišči na severovýchodnom okraji Moskvy. 

Zábery publikované na sociálnych sieťach ukazovali dramatický obrázok vysoko šľahajúcich plameňov a dymu, ktoré mohli sledovať v danej oblasti posádky áut idúcich po diaľnici okolo ruského hlavného mesta.

"Dostali sme hlásenie od očitého svedka o plameňoch šľahajúcich 50 metrov vysoko," citovala agentúra RIA Novosti hasičov.

Tí upresnili, že horela vysokotlaková plynová stanica elektrárne. Hasičom sa neskôr podarilo plamene uhasiť, a to aj za pomoci dvoch vrtuľníkov a dvoch protipožiarnych vlakov.

"Zomrel jeden človek, 12 zraneným bola pomoc poskytnutá ambulantne, jeden zranený bol hospitalizovaný," uviedli lekári podľa agentúry TASS. Podľa záchranárov sa mŕtve telo našlo počas hasenia požiaru.

Všetci zranení utrpeli popáleniny a priotrávili sa dymom, najvážnejšie zraneného prepravil do nemocnice vrtuľník. Podľa denníka Kommersant pri požiari zahynula členka ochranky elektrárne, ktorá pred ohňom nestačila utiecť.

V priestore elektrárne je vysokotlaková stanica, plynovod, technické zariadenie a hospodárska budova. Požiar sa rozšíril z 200 na 800 metrov štvorcových. Požiar podľa námestníka ministra pre mimoriadne situácie Ilju Davidova vznikol kvôli prerazeniu plynovodu. Plyn bol pod tlakom, a tak plamene šľahali 40 metrov vysoko.

Elektráreň v Mytišči je podľa TASS v prevádzke od roku 1992, funguje predovšetkým na zemný plyn a má výkon 1060 MW.

Podľa denníka Komsomolskaja pravda elektráreň obstaráva teplom a elektrinou viac ako milión obyvateľov v Moskve a jej predmestí Mytišči.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.