Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.07.2019, 12:27

Výletná loď zachránila pri Peloponézskom polostrove 111 migrantov, smerovali do Talianska

Plavidlo s migrantmi sa dostalo do problémov už v sobotu večer približne 40 námorných míľ od západného pobrežia Peloponézu.

Výletná loď zachránila pri Peloponézskom polostrove 111 migrantov, smerovali do Talianska
Zdroj: Reuters

Veľká výletná loď Marella Discovery zachránila pri gréckom Peloponézskom polostrove 111 migrantov, ktorí sa snažili dostať cez more ilegálne do Talianska. Medzi zachránenými je 33 maloletých.

Podľa agentúry DPA to dnes oznámila grécka pobrežná stráž.

Plavidlo s migrantmi sa podľa nej dostalo do problémov už v sobotu večer približne 40 námorných míľ (74 kilometrov) od západného pobrežia Peloponézu.

Z ktorých štátov zachránení vysídlenci pochádzajú, zatiaľ nie je jasné. Prepravení boli do gréckeho prístavu Kalamata.

Po výraznom obmedzení priechodnosti takzvanej balkánskej cesty sa migranti najmä z Blízkeho východu a Ázie snažia dostať do západoeurópskych krajín po mori.

Pašeráci pre nich za tučné poplatky organizujú plavby priamo z Turecka do Talianska s oboplávaním Grécka.

Vysídlenci z afrických krajín naproti tomu využívajú hlavne riskantnú trasu vedúcu cez destabilizovanú Líbyu a Stredozemné more do Talianska, ktoré však odmieta migrantov prijímať.

Medzinárodná humanitárna a zdravotnícka organizácia Lekári bez hraníc (MSF) dnes oznámila, že obnoví pátracie a záchranné operácie pri pobreží Líbye.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.