Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2019, 17:48

Ozbrojenci zaútočili v Kábule na kanceláriu prezidentovho blízkeho spojenca

Podľa informácii afganského ministerstva vnútra sa útok začal výbuchom nálože na severe Kábulu neďaleko kancelárie neziskovej organizácie Green Trend.

Útok v Kábule
Zdroj: TASR/AP

Najmenej dve obete na životoch a 13 zranených si v nedeľu vyžiadal útok ozbrojencov na kanceláriu Arulláha Sáliha, ktorý je blízkym politickým spojencom afganského prezidenta Ašrafa Ghaního. Informovala o tom agentúry AP a AFP.

Podľa informácii afganského ministerstva vnútra sa útok začal výbuchom nálože na severe Kábulu neďaleko kancelárie neziskovej organizácie Green Trend, na čele ktorej stojí práve Sálih.

"Približne o 16:40 h (14:10 h SELČ) zaznel prvý výbuch neďaleko kancelárie Green Trend... následne do kancelárie vtrhla skupinka útočníkov," uviedlo ministerstvo vo svojom vyhlásení.

Boje s ozbrojencami pokračovali aj dve hodiny od začiatku útoku. "Príslušníci bezpečnostných zložiek uzavreli celú oblasť a snažia sa útočníkov zabiť v čo najkratšom čase," spresnilo ministerstvo.

Sálih neutrpel pri útoku, ku ktorému sa bezprostredne nikto neprihlásil, žiadne zranenia.

Amrulláh Sálih, bývalý šéf tajnej služby a veterán bojov proti Talibanu, sa v minulosti už niekoľko krát stal terčom pokusov o atentát.

Sálih na margo atentátov v minulosti pre stanicu CBS News povedal: "Samozrejme, ak ma zabijú, povedal som mojej rodine a mojim priateľom, aby nad tým nelamentovali, pretože ja som s hrdosťou zabil mnohých z nich. Som veľmi, veľmi legitímny cieľ, pretože keď proti ním stojím, túžba postaviť sa im, je v mojej krvi. Som totiž presvedčený, že nemajú pravdu".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.