Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.08.2019, 18:34

Polícia na letisku v Hongkongu zasiahla proti demonštrantom. Viacerých zadržali

Prevádzka na letisku bola prerušená.

Polícia na letisku v Hongkongu zasiahla proti demonštrantom. Viacerých zadržali
Zdroj: Reuters

Polícia v Hongkongu uskutočnila v utorok dva pokusy vytlačiť z príletovej haly tamojšieho letiska približne 5-tisíc ľudí, ktorí sa tam zhromaždili a narušili prevádzku jedného z najrušnejších letísk na svete. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News.

Prvý pokus polície demonštranti odrazili a policajtov vytlačili. Druhý zásah uskutočnila jednotka policajných ťažkoodencov, ktorí pred letiskovou halou viacerých demonštrantov s použitím donucovacích prostriedkov vrátane korenistého spreja zadržali.

Zásah, ktorý sa odohral najmä pred halou, bol však prerušený a policajti letisko opustili. Demonštranti sa vstupy do haly pokúsili zatarasiť vozíkmi na batožinu.

Naopak, demonštrantom sa v letiskovej hale údajne podarilo identifikovať policajta v civile, ktorého zadržali a zviazali mu ruky. Následne ho podrobili improvizovanému výsluchu a prehľadali mu osobné veci.

Hongkonské letisko zrušilo v pondelok neodbavené lety po tom, ako sa tam v príletových halách zišlo vyše 5-tisíc protestujúcich.

V utorok ráno letisko oznámilo, že plne obnovuje svoju prevádzku. Väčšina z protestujúcich odišla krátko po polnoci a v utorok ráno sa tam nachádzalo zhruba 50 demonštrantov.

Popoludní sa však aktivisti znova vrátili do priestorov letiska na základe výzvy, aby sa zapojili do ďalšieho protestu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.