Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.09.2019, 23:58

Severná Kórea vykonala streľnú skúšku ďalekonosného raketometu

Rozhovory medzi KĽDR a USA o odstránení raketového a jadrového programu viaznu.

Severná Kórea vykonala streľnú skúšku ďalekonosného raketometu

Severná Kórea dnes pri teste vypálila projektily z ďalekonosného raketometu.

Na udalosti osobne dohliadal severokórejský vodca Kim Čong-un, informovala v stredu miestneho času (v utorok pred polnocou SELČ) severokórejská štátna agentúra KCNA.

Skúška zbrane sa odohrala len niekoľko hodín potom, čo Severná Kórea uviedla, že je ochotná koncom septembra obnoviť rozhovory so Spojenými štátmi o odstránení jadrových zbraní z Kórejského polostrova.

Podľa generálneho štábu juhokórejskej armády vypálila KĽDR dve neidentifikované strely krátkeho doletu z južnej provincie Pchjongan namdo dnes ráno miestneho času.

Strely mierili do vôd na východnom pobreží.

Rozhovory medzi USA a KĽDR s cieľom odstrániť severokórejský raketový a jadrový program sú v slepej uličke od druhého samitu medzi Kimom a prezidentom USA Donaldom Trumpom, ktorý sa konal vo februári vo Vietname.

Obaja štátnici sa stretli tiež v júni na medzikórejskej hranici, kde sa dohovorili, že obnovia rokovania na pracovnej úrovni.

KĽDR v predchádzajúcich týždňoch vypálila niekoľko rakiet stredného doletu, čo malo byť varovanie pred americko-juhokórejskými vojenskými manévrami aj pred nákupom amerických zbraní Soulom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.