Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.11.2019, 16:02

Trump oznámil, že zverejní svoje daňové priznanie

Federálny odvolací súd v New Yorku začiatkom novembra rozhodol, že Trumpove daňové priznania od roku 2011 môžu byť predložené vyšetrovateľom.

Trump oznámil, že zverejní svoje daňové priznanie
Zdroj: Reuters

Prezident Spojených štátov Donald Trump vo štvrtok na Twitteri oznámil, že pred prezidentskými voľbami, ktoré sa budú konať v roku 2020, zverejní svoje daňové priznanie. Informovala o tom agentúra Reuters.

"Nemám čo skrývať a keď zverejním svoje daňové priznanie niekedy pred voľbami, ukáže to len jednu vec, a tou je, že som oveľa bohatší než si ľudia myslia. A to je dobré," napísal Trump na Twitteri, pričom upozornil na to, že ide o jeho vlastné rozhodnutie.

Trump poukázal aj na to, že dvojročné vyšetrovanie zasahovania Ruska do amerických prezidentských volieb v roku 2016 vedené osobitným americkým vyšetrovateľom Robertom Muellerom, ukázalo, že jeho financie sú v poriadku.

Mueller podľa Trumpa skontroloval všetky jeho finančné operácie a dane a "nenašiel nič". Poznamenal, že honba na čarodejnice teraz pokračuje ďalej zo strany prokuratúry v New Yorku.

Federálny odvolací súd v New Yorku totiž začiatkom novembra rozhodol, že Trumpove daňové priznania od roku 2011 môžu byť predložené vyšetrovateľom. Trump uviedol, že toto sa nikdy nestalo nijakému prezidentovi a je to podľa neho nelegálne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.