Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.11.2019, 12:01

Britské médiá ostro skritizovali opozičný program: Ich plány sú neomarixistické a útočia na peňaženky

Ľavicový bulvárny denník Daily Mirror podľa očakávania podporil labouristov, keď čitateľom oznámil, že labouristický program je na ich strane.

Britské médiá ostro skritizovali opozičný program: Ich plány sú neomarixistické a útočia na peňaženky
Zdroj: Reuters

Za najradikálnejší za posledných niekoľko desiatok rokov, najľavicovejší aj marxistický označujú dnes britské médiá program Labouristickej strany, ktorý vo štvrtok predstavil jej líder Jeremy Corbyn.

Podľa konzervatívneho bulváru Daily Express je program útokom na peňaženky daňových poplatníkov, ľavicový Daily Mirror naopak čitateľom na titulnej strane tvrdí, že je program labouristov na ich strane.

Corbyn odhalil "najradikálnejší program za desiatky rokov", napísal ľavicový denník The Guardian. Podľa neho plány labouristov týkajúce sa daní a investícií odborníkov "zaskočili". Denník Financial Times napísal, že plány labouristov "vyvolali obavy naprieč korporátnou Britániou".

Podľa konzervatívneho bulvárneho denníka Daily Mail je program "marxistický" a "najľavicovejší", aký kedy labouristi mali. "Corbyn vyhlásil vojnu manželstvu, dedičstvu a firmám," tvrdí denník.

Nájazd na peňaženky

Rodiny by podľa neho v prípade uskutočnenia labouristických plánov ochromili dopady "rozhadzovačného vyčíňania". Ku kritike sa pridal aj ďalší pravicový bulvár Daily Express. Podľa neho sú avizované plány labouristov "ochromujúcim daňovým nájazdom" na peňaženky daňových poplatníkov.

Skupina konzervatívnych denníkov vrátane The Times cituje varovanie Ústavu pre finančné štúdie (IFS), podľa ktorého investičný plán labouristov založený na zvýšenie daní "skrátka nie je vierohodný".

The Times tiež tvrdí, že by daňové zaťaženie v prípade naplnenia labouristického programu bolo najvyššie od druhej svetovej vojny. Denník The Daily Telegraph v ekonomickej prílohe píše, že "labouristi vyhlásili vojnu" londýnskemu finančnému centru City.

Program aj chvália

Ľavicový bulvárny denník Daily Mirror podľa očakávania podporil labouristov, keď čitateľom oznámil, že labouristický program je na ich strane. Plány by podľa neho prestavali "krajinu spustošenú deviatimi rokmi ochromujúceho šetrenia konzervatívcov".

Denník i, ktorý je stručným výťahom z hlavných článkov portálu Independent, píše o "bezprecedentnom" mrhaní verejnými peniazmi. Zároveň pripomína, že majú labouristi "len tri týždne na to, aby dobehli desaťpercentný náskok" konzervatívcov v prieskumoch verejnej mienky.

Portál Politico pripomenul, že pred poslednými voľbami obsahoval labouristický program rad "populárnych" opatrení a bol "zlomovým bodom v kampani", lebo najväčšej opozičnej strane zvýšil podporu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.