Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.11.2019, 07:43

Česko už dostalo z Bruselu auditnú správu o Babišovi

​Európska komisia označila konečnú auditnú správu za dôvernú a odmietla ju ďalej komentovať.

Česko už dostalo z Bruselu auditnú správu o Babišovi
Zdroj: TASR - Dano Veselský

Európska komisia zaslala v piatok do Česka konečnú auditnú správu, ktorá sa týka európskych dotácií vyplácaných skupine Agrofert. Odovzdanie dokumentu potvrdila českej rozhlasovej stanici Radiožurnál hovorkyňa Európskej komisie.

Dokument už v piatok večer dostalo české ministerstvo pre miestny rozvoj, informoval portál TN.cz televízie Nova.

​Európska komisia však označila konečnú auditnú správu za dôvernú a odmietla ju ďalej komentovať. Predbežná správa bola do Česka doručená už tento rok na jar a unikla aj do médií.

Podľa nej je český premiér Andrej Babiš stále v konflikte záujmov, hoci svoje firmy previedol do zvereneckého fondu. V správe z jari sa uvádza argument, že Babiš má na tento fond stále vplyv.

Českej republike z tohto dôvodu hrozí, že bude musieť vracať do rozpočtu Únie okolo 450 miliónov korún (17,63 milióna eur).

Premiér Babiš obvinenie z konfliktu záujmov pri čerpaní európskych dotácií pre koncern Agrofert stále odmieta. Vznikla aj senátna komisia, ktorá má riešiť práve tento prípad, ale mala ťažkosti dostať sa k auditným správam, pripomenul portál TN.cz.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.