Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.12.2019, 11:18

Vzal si do hlavy, že ho nikto nechce liečiť, povedal o strelcovi jeho šéf

Útočník ráno zastrelil v ostravskej Fakultnej nemocnici šesť ľudí. Na úteku bol niekoľko hodín.

Mužom, ktorý strieľal v ostravskej nemocnici, je pravdepodobne stavebný technik Ctirad V. Informáciu priniesol Český rozhlas Radiožurnál s odkazom na jeho nadriadeného a riaditeľa spoločnosti Aleša Zygulu, ktorý muža spoznal podľa informácií zverejnených políciou.

"Vzal si do hlavy, že je ťažko chorý a že ho nikto nechce liečiť. Dochádzal všade. Posledný mesiac nechodil do práce, mal voľno, pred 14 dňami prišiel s tým, že je na péenke. Viac o tom nechcem hovoriť," potvrdil pre portál iDNES.cz Zygula. Muž mal 42 rokov.

​Polícia pátrala po podozrivom mužovi, ktorý z miesta činu odišiel v automobile Renault Laguna s poznávacou značkou 9T5 7401. Policajti vozidlo vypátrali, na mieste však došlo k streľbe, podľa policajtov sa muž strelil do hlavy a je po smrti.

Útočník ráno zastrelil v ostravskej Fakultnej nemocnici šesť ľudí. Na úteku bol niekoľko hodín. Česká polícia počas pátrania po strelcovi posilnila dohľad nad takzvanými mäkkými cieľmi po celej krajine.

Za tie sú označované verejne prístupné miesta, na ktorých by mohlo byť naraz veľa ľudí a ktoré nie sú trvalo chránené. Ide napríklad o letiská, stanice, trhy, veľké obchodné centrá či verejné zhromaždenia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.