Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.07.2007, 09:35

Kolumbijská polícia zatkla bývalého šéfa tajnej polície

Bývalého veliteľa kolumbijskej tajnej polície zatkli v piatok v súvislosti s obvinením zo spolupráce s polovojenskými komandami smrti. Jorgeho Nogueru prepustili z väzenia pred tromi mesiacmi pre procedurálne chyby pri jeho zatknutí. Teraz ho zadržali na základe rozhodnutia hlavného kolumbijského prokurátora Maria Iguarana, ktorý nariadil uväznenie Nogueru v zariadení s najvyššou bezpečnostnou ostrahou, na základe obvinenia zo spolupráce a odovzdávania informácií zakázaným polovojenským jednotkám.
Noguera, ktorého na post vybral prezident Alvaro Uribe, viedol tajnú políciu známu ako DAS v rokoch 2002 až 2005. Škandál, ktorý spája politickú triedu s polovojenskými skupinami zodpovednými za najhoršie zverstvá v krajine, viedol aj k zatknutiu dvanástich kongresmanov blízkych Uribemu. Noguera je najbližším prezidentovým spojencom, ktorý je do škandálu zapletený.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.