Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.03.2020, 10:24

V Saudskej Arábii zadržali kráľovho brata a synovca. Má to súvisieť s pokusom o prevrat

Korunný princ Muhammad bin Salmán Saúd, syn kráľa Salmána ibn Abdal Azíza Saudi, začal konsolidovať moc v kráľovstve v roku 2017.

V Saudskej Arábii zadržali kráľovho brata a synovca. Má to súvisieť s pokusom o prevrat
Zdroj: Reuters

V Saudskej Arábii boli zadržaní dvaja vysokopostavení členovia vládnucej kráľovskej rodiny Saudov - princ Ahmad bin Abdal Azíz, ktorý je mladším bratom kráľa Salmána, a Muhammad bin Najíf Saúd, kráľov synovec.

Oznámila to dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na dva dobre informované zdroje. Dôvody zadržania oboch členov kráľovskej rodiny sa agentúre zatiaľ nepodarilo hodnoverne zistiť.

Oba zdroje Reuters uviedli, že dvojica bola zadržaná už v piatok. Podľa denníka The Wall Street Journal to súvisí s údajným pokusom o prevrat.

Korunný princ Muhammad bin Salmán Saúd, syn kráľa Salmána ibn Abdal Azíza Saudi a de facto vládca najväčšieho svetového producenta ropy a kľúčového spojenca USA, začal konsolidovať moc v kráľovstve v roku 2017.

Vtedy ho v palácovom prevrate kráľ Salmán oficiálne menoval korunným princom miesto svojho synovca Muhammada bin Najíf Saudi, ktorý bol 20 rokov zapojený do bezpečnostných úloh.

Nový korunný princ ešte v tom istom roku nechal zatknúť niekoľko členov kráľovskej rodiny v začatej protikorupčnej kampani

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.