Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.03.2020, 14:37

Lukašenko odmieta v Bielorusku zaviesť opatrenia proti nákaze: Lepšie zomrieť postojačky, ako žiť na kolenách

Bielorusko pravidelne nezverejňuje údaje o nakazených koronavírusom. Naposledy informovalo v piatok o 94 prípadoch.

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko je hrdý na to, že futbalová liga v krajine sa hrá momentálne ako jediná v Európe. Aj napriek pandémii koronavírusu odštartovala tento mesiac bez obmedzení, teda aj s divákmi na tribúnach.

​​Lukašenko už v sobotu osobne svojou prítomnosťou podporil aj amatérsky hokejový turnaj. "Lepšie zomrieť postojačky, ako žiť na kolenách," vyhlásil odhodlane podľa agentúry AP bieloruský prezident, ktorý odmietol v štáte zaviesť akékoľvek karanténne opatrenia. Nezaviedol ani zákaz vstupu do krajiny, na rozdiel napríklad od susedného Ruska.

Bieloruského prezidenta podľa jeho slov teší fakt, že tamojšiu futbalovú ligu začína vo svete sledovať aj stávkarska komunita. Napríklad v ponuke kancelárií vo Veľkej Británii zostala okrem nej už iba futbalová súťaž v Nikarague, basketbalová liga v Tadžikistane a stolnotenisová súťaž v Rusku.

"Predtým veľa ľudí nepoznalo naše tímy. Teraz niektorí vyhrávajú, iní prehrávajú, no všetko je to v náš prospech," potešil sa Lukašenko. O prenosy z bieloruskej ligy prejavili záujem už aj televízne spoločnosti vo viacerých krajinách.

Bielorusko pravidelne nezverejňuje údaje o nakazených koronavírusom. Naposledy informovalo v piatok o 94 prípadoch a žiadnom úmrtí.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.