Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2020, 15:29 Aktualizované dňa 01.04.2020 o 16:02

Prudký rast počtu obetí v Británii, hlásia skoro 600 nových úmrtí

Vo Veľkej Británii rekordne rastú počty mŕtvych aj nakazených koronavírusom.

Prudký rast počtu obetí v Británii, hlásia skoro 600 nových úmrtí
Zdroj: Reuters

Vo Veľkej Británii ďalej prudko narastá počet obetí choroby COVID-19, ktorých už miestna vláda eviduje 2 352. Po utorkovom náraste bilancie o 393 mŕtvych dnes prišiel nový rekord, keď pribudlo 563 úmrtí v nemocničnom prostredí.

Počet známych prípadov infekcie potom za posledných 24 hodín narástol o 4 324 na celkových 29 474. Aj v tomto prípade ide o rekordný denný rast.

Test na nákazu vírusom SARS-CoV-2 v Spojenom kráľovstve od začiatku jeho šírenia podstúpilo bezmála 153-tisíc ľudí. Rozsah testovania sa postupne zvyšuje, stále však nebola prekonaná hranica 10-tisíc testov denne, čo podľa skoršieho vládneho vyhlásenia malo nastať cez víkend. Spravodajská spoločnosť BBC informovala, že v utorok boli preverené vzorky od 9 793 ľudí, čo by bolo o zhruba 1 500 viac ako v pondelok.

Utorkový nárast počtu obetí znamenal zvýšenie bilancie o 27 percent, dnešok je v tomto smere ešte horší, pretože prírastok predstavuje viac ako 31 percent predchádzajúceho súčtu.

V Spojenom kráľovstve epidémia COVID-19 najviac zasahuje Anglicko, len z Londýna bolo v utorok hlásených cez 7-tisíc potvrdených prípadov nákazy koronavírusom. Kvôli náporu chorých bola v britskej metropole v kongresovom centre ExCeL vybudovaná dočasná nemocnice so 4-tisíc lôžkami, ktorá dostala meno NHS Nihgtingale. Podľa denníka The Guardian by tam do konca týždňa mohli byť prijatí prvej pacienti. 

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.