Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.04.2020, 18:15 Aktualizované dňa 04.04.2020 o 18:56

New York hlási negatívne rekordy. Nakazenými aj obeťami prekonal Čínu

V štáte, ktorý je epicentrom pandémie v USA, sa vírusom infikovalo dokopy už 113 704 ľudí a 3565 ich nákaze podľahlo.

New York hlási negatívne rekordy. Nakazenými aj obeťami prekonal Čínu
Zdroj: Reuters

Americký štát New York zaznamenal za posledný deň 630 ďalších úmrtí na chorobu Covid-19 a cez 10 800 novo nakazených koronavírusom.

Pri oboch údajov sa jedná o zatiaľ najväčší prírastok za 24 hodín. V štáte, ktorý je epicentrom pandémie v USA, sa vírusom infikovalo dokopy už 113 704 ľudí a 3565 ich nákaze podľahlo. Na tlačovom brífingu to dnes vyhlásil guvernér Andrew Cuomo.

New York s necelými 20 miliónmi obyvateľov po dnes oznámených údajoch prekonal čo do počtu zomrelých viac ako miliardovú pevninskú Čínu, kde sa vírus objavil ku koncu minulého roka prvýkrát.

Viac nakazených pritom mal už v stredu.

Podľa Cuoma pandémia v štáte zatiaľ nedosiahla svoj vrchol, čo znamená, že prírastky počtu nakazených a zomrelých budú v ďalších dňoch čoraz väčšie.

"Chcel by som, aby bol vrchol zajtra," poznamenal guvernér s tým, že počet infikovaných rastie teraz najrýchlejšie na ostrove Long Island.

Zároveň však dodal, že na vrchol pandémie nie je New York v súčasnej chvíli pripravený. V štáte totiž rýchlo dochádzajú lôžka v nemocniciach, ktoré sa navyše stále stretávajú s nedostatkom zdravotníckeho personálu. Najväčší príval nakazených pritom stáť očakáva do týždňa.

Podľa štatistík sa však tiež dve tretiny zo všetkých hospitalizovaných pacientov s chorobou Covid-19 už vrátili domov. Len tretina tak vyžaduje dlhší liečbu.

"To je to, čo hovoríme od začiatku. Väčšina ľudí nebude musieť do nemocnice. Tí hospitalizovaní tam prídu, dostanú liečbu, a odídu," povedal guvernér.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.