Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.06.2020, 22:49 Aktualizované dňa 21.06.2020 o 07:46

V anglickom Readingu došlo k vážnemu incidentu. Dobodali troch ľudí

Polícia uviedla, že prípad v súčasnosti nevyšetruje s podozrením na terorizmus a že motív činu je nejasný.

V anglickom Readingu došlo k vážnemu incidentu. Dobodali troch ľudí
Zdroj: Reuters

Britská polícia dnes potvrdila, že pri sobotňajšom útoku nožom v juhoanglickom meste Reading zahynuli traja ľudia.

Ďalšie tri osoby boli podľa nej pri incidente zranené. Na mieste bol zadržaný 25-ročný muž pre podozrenie z vraždy, po nikom inom sa nepátra.

Polícia uviedla, že prípad v súčasnosti nevyšetruje s podozrením na terorizmus a že motív činu je nejasný.

Podľa svedkov sa útok odohral okolo 18:00 miestneho času (20:00 SELČ) v parku Forbury Gardens v meste Reading, ktoré sa nachádza asi 65 kilometrov západne od Londýna.

"Nemáme žiadne správy, ktoré by naznačovali, že verejnosti hrozí ďalšie nebezpečenstvo. Napriek tomu občanov vyzývame, aby zostali bdelí a akúkoľvek podozrivú vec nahlásili polícii," uviedol policajný dôstojník Ian Hunter. "Tento prípad v súčasnosti nevyšetrujeme s podozrením na terorizmus," dodal.

Park plný ľudí

V Readingu bolo v sobotu večer slnečno a park bol plný ľudí, ktorí si sem prišli porozprávať s priateľmi.

Kvôli koronavírusovým  opatreniam sú v Británii zatvorené krčmy a podobné zariadenia, takže veľa ľudí sa schádza vonku, napísala agentúra Reuters.

Svedok Lawrence Wort spravodajskému portálu BBC News povedal, že útočník sa znenazdajky rozbehol k skupine asi ôsmich až desiatich ľudí a začal ich bodať nožom do krku a ďalších častí tela. Potom sa rozbehol aj za Wortom, ale tomu sa podarilo utiecť.

Útok nesúvisí s demonštráciou

K útoku došlo na mieste, kde sa predtým v sobotu uskutočnila pokojná demonštrácia hnutia Black Lives Matter proti rasizmu a policajnému násiliu. Polícia však oznámila, že vraždenie s demonštráciou nesúviselo.

"Objavili sa správy, že tento incident je spojený s protestom hnutia Black Lives Matter, ktorý sa konal v Readingu v sobotu popoludní. Môžem potvrdiť, že incident s demonštráciou nie je spojený. Došlo k nemu asi tri hodiny potom, čo demonštrácia skončila," povedal Hunter.

Vyjadril sa aj premiér

Premiér Boris Johnson povedal, že myslí na všetkých, ktorí boli "desivým incidentom" v Readingu postihnutí. Poďakoval tiež záchranným zložkám na mieste.

Ministerka vnútra prítmie Patelová na twitteri oznámila, že je správami o útoku "hlboko znepokojená". "Moje myšlienky sú so všetkými, ktorých sa incident týka, vrátane polície a záchranárov na mieste činu," napísala.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.