Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.07.2020, 16:11 Aktualizované dňa 27.07.2020 o 16:25

Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť má koronavírus

Podľa Bieleho domu nepredstavuje nakazený poradca nijakú hrozbu pre prezidenta či viceprezidenta USA, s ktorými nebol v priamom kontakte.

Donald Trump a Robert O´Brien
Zdroj: Reuters

Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Robert O'Brien bol pozitívne otestovaný na nový druh koronavírusu. Má len mierne príznaky nákazy, informoval Biely dom, z ktorého vyhlásenia citovala spravodajská televízia CNBC.

O’Brien (54) je v izolácii a pracuje z bezpečného miesta mimo Bieleho domu, uvádza sa ďalej vo vyhlásení.

Podľa Bieleho domu nepredstavuje nakazený poradca nijakú hrozbu pre prezidenta či viceprezidenta USA, s ktorými nebol v priamom kontakte. Prerušená nebola ani práca Rady pre národnú bezpečnosť.

O’Brien patrí k najvyššie postaveným spolupracovníkom prezidenta Donalda Trumpa, ktorý sa nakazili novým koronavírusom. V prezidentovom okolí však nie je jediným infikovaným, pripomína CNBC.

Pozitívny test na nový koronavírus mala ešte v máji aj Katie Millerová, hovorkyňa amerického viceprezidenta Mikea Pencea. Testy potvrdili nákazu aj u Kimberly Guilfoyleovej, ktorá je priateľkou najstaršieho Trumpovho najstaršieho syna a zároveň členkou tímu Trumpovej predvolebnej kampane.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.