Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2020, 11:24

Británia sa obáva druhej vlny pandémie v Európe, nebude váhať s karanténou

Británia minulý týždeň znova zaviedla 14-dňovú karanténu pre ľudí prichádzajúcich zo Španielska.

Británia sa obáva druhej vlny pandémie v Európe, nebude váhať s karanténou
Zdroj: Reuters

Britský minister zdravotníctva Matt Hancock vo štvrtok povedal, že sa obáva druhej vlny koronavírusovej pandémie v Európe. Britská vláda podľa neho nebude váhať pri opätovnom zavádzaní karanténnych opatrení, ak budú potrebné pre bezpečnosť Spojeného kráľovstva, informovala agentúra Reuters.

Británia minulý týždeň znova zaviedla 14-dňovú karanténu pre ľudí prichádzajúcich zo Španielska. Nárast infikovaných zaznamenali aj niektoré ďalšie európske krajiny, ktoré majú v súčasnosti výnimku z britských karanténnych opatrení, podotkol Hancock bez toho, aby ich menoval.

"Obávam sa druhej vlny. Myslím si, že vidíme, ako sa druhá vlna začína valiť Európou, a my musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme zabránili tomu, že sa dostane (do Británie)," povedal Hancock v rozhovore pre televíziu Sky News.

"Máme vážne obavy z druhej vlny prechádzajúcej Európou. A nie je to len Španielsko... ale aj iné krajiny, kde počet prípadov rastie. A sme absolútne odhodlaní urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme (našu) krajinu udržali v bezpečí," vyhlásil minister.

Hancock tiež priblížil, že britské úrady skúmajú možnosti, ako skrátiť čas, ktorý musia cestujúci zo Španielska stráviť v karanténe. Zmenu tohto opatrenia však nemožno očakávať v najbližších dňoch.

"Skúmame, či testovaním ľudí počas tejto karantény možno dosiahnuť, že bude bezpečné ich prepustiť skôr," uviedol v rozhovore pre stanicu BBC.

"Táto práca nie je ukončená. Pokým nebude absolútne bezpečné urobiť takúto zmenu, dovtedy ju neurobíme... Na tomto nebudeme nič meniť najbližších niekoľko dní," dodal Hancock.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.