Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2020, 20:57

Ľudí v Česku s ochorením Covid-19 je najviac od začiatku šírenia pandémie

Nákazou najpostihnutejšími okresmi sú stále Frýdek-Místek a Prachatice.

Ľudí v Česku s ochorením Covid-19 je najviac od začiatku šírenia pandémie
Zdroj: MAFRA/Michal Šula

Česká republika prekročila v utorok hranicu 17.000 nakazených koronavírusom, konkrétne ich celkovo zaznamenala 17.114. Po víkendovom poklese denný prírastok znovu narástol na vyše 200 osôb.

V utorok večer bolo v Česku aktuálne nakazených 4923 ľudí, čo je najviac od začiatku šírenia ochorenia v marci. Zomrelo 383 ľudí, vyliečilo sa 11.808 osôb, informoval portál Novinky.cz.

Nákazou najpostihnutejšími okresmi sú stále Frýdek-Místek a Prachatice.

V okrese Frýdek-Místek (v Moravskosliezskom kraji) ochorelo na COVID-19 spôsobovaný koronavírusom najnovšie aj 23 členov speváckeho zboru a ich príbuzných. Nákaza postihla aj 18 ľudí v sociálnom zariadení v meste Jablunkov.

Za posledných päť dní pribudlo v Česku viac ako 1000 pozitívnych prípadov, ako vyplýva zo štatistík ministerstva zdravotníctva.

Hospitalizovaných pacientov bolo v utorok večer 123, ešte ráno rezort evidoval 94 takýchto pacientov, dodal portál Novinky.cz.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.