Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.08.2020, 18:51

Británia zaradila Česko na karanténny zoznam

Ľudia, ktorí do Británie pricestujú z Česka, sa budú musieť na 14 dní izolovať.

Británia zaradila Česko na karanténny zoznam
Zdroj: Reuters

Británia od soboty zaradí Českú republiku, Švajčiarsko a Jamajku na svoj karanténny zoznam. Oznámil to dnes britský minister dopravy Grant Shapps.

Ľudia, ktorí do Británie pricestujú z Česka po sobote 05:00 SELČ, sa tak budú musieť na 14 dní izolovať.

Medzi krajiny, kam budú môcť Briti zo zdravotného hľadiska cestovať bezpečne, bola naopak vrátená Kuba. Karanténa pre cestujúcich z rizikových krajín má spomaliť šírenie koronavírusovej infekcie.

"Dáta ukazujú, že musíme vyškrtnúť Českú republiku, Jamajku a Švajčiarsko z nášho zoznamu koronavírusových cestovných koridorov, aby sme udržali infekčné čísla nízko," uviedol Shapps v dnešnom vyhlásení.

Británia svoje zoznamy bezpečných a rizikových krajín aktualizuje každý týždeň. Naposledy karanténne obmedzenia uvalila na navrátilcov z Chorvátska, Rakúska a Trinidadu a Tobaga a zrušila ich pre prichádzajúcich z Portugalska.

Už skôr Londýn zaviedol povinnosť 14-dňovej karantény pre cestujúcich zo Španielska, Francúzska, Holandska či Malty.

Ľuďom, ktorí sa neuchýlia do karantény, hrozí v Anglicku, Walese a Severnom Írsku pokuta vo výške až tisíc libier a v Škótsku 480 libier. V opakovaných prípadoch však môžu úrady uložiť peňažný trest až 5-tisíc libier.

Samotná Británia dnes zaznamenala 1522 nových prípadov nákazy, čo je druhý najvyšší nárast od 12. júna, vyplýva z vládnych údajov.

Británia tiež hlási ďalších 12 úmrtí v súvislosti s covidom-19. Celkový počet úmrtí v najhoršie zasiahnutej európskej krajine tak podľa oficiálnych štatistík dosiahol 41 477.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.