Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.11.2020, 07:50

Záhada monolitu v púšti sa zväčšuje, tajomný objekt zmizol

Úrady v Utahu o náleze informovali na začiatku minulého týždňa.

Záhada monolitu v púšti sa zväčšuje, tajomný objekt zmizol
Zdroj: Reuters

Záhadný lesklý kváder, ktorý videli v odľahlej púšti na juhovýchode Utahu pred dvoma týždňami, je preč, upozornila agentúra Reuters.

O zmiznutí informovali úrady a na sociálnych sieťach sa objavili fotografie z miesta, na ktorých je vidieť len hromada kamenia a malý kúsok kovu v tvare trojuholníka, ktoré na mieste zostali.

Úrady v Utahu o náleze informovali na začiatku minulého týždňa po tom, čo 3,6 metra vysoký kovový kváder 18. novembra objavila posádka vrtuľníka pri sčítaní oviec.

Fotky so záhadným kvádrom

Informácie o tajomnom objekte okamžite vyvolali rozruch a mnoho špekulácií o tom, kde sa objekt vzal.

Podľa niektorých mohli objekt umiestniť do púšte návštevníci z vesmíru, podľa iných to mohol byť fanúšik sci-fi filmu 2001: Vesmírna odysea Stanleyho Kubricka, v ktorom sa objavujú podobné čierne predmety vytvorené neznámym mimozemšťanom.

Úrady síce presné miesto, kde sa monolit nachádzal, neprezradili, nadšencom sa však podarilo miesto odhaliť a na sociálnych sieťach sa objavila séria fotiek ľudí sa záhadným kvádrom dvakrát vyšším ako priemerný dospelý človek.

Začali sa šíriť špekulácie

Teraz však objekt zmizol a zdá sa, že nikto nevie kam. Federálny Úrad pre správu pôdy a ministerstvo pre verejnú bezpečnosť štátu Utah uviedli, že o tom nič nevedia.

"Dostali sme správy, že nelegálne inštalovaná stavba označovaná ako 'monolit' bola odstránená z verejných pozemkov Úradu pre správu pôdy neznámou stranou," uviedol úrad na svojom webe. Objekt bol údajne odstránený v piatok večer, napísala agentúra Reuters.

Na internete sa okamžite spustili špekulácie o tom, čo sa mohlo stať. Podľa jednej osoby sa "vesmírni mimozemšťania vrátili, aby ho odstránili".

Umelecký svet špekuloval, že objekt bol dielom sochára Johna McCrackena, ktorý zomrel v roku 2011. Jeho syn Patrick McCracken denníku The New York Times povedal, že jeho otec mu v roku 2002 povedal, že by rád zanechal svoje umelecké dielo na odľahlom mieste, kde by bolo objavené neskôr.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.