Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2021, 08:48

Izrael uvoľňuje koronavírusové opatrenia, niektoré len pre očkovaných

Izraelčania sa môžu oddnes tešiť na výrazné uvoľnenie.

Izrael uvoľňuje koronavírusové opatrenia, niektoré len pre očkovaných
Zdroj: Reuters

Izrael, ktorý doteraz v pomere k počtu obyvateľov zaočkoval proti covidu-19 najviac ľudí na svete, dnes otvorí obchody, kultúrne a športové zariadenia či hotely.

Do niektorých miest však budú môcť ísť len tí, ktorí covid-19 prekonali alebo sú proti tejto chorobe očkovaní.

Naopak Francúzsko by dnes mohlo rozhodnúť o ďalšom sprísnení reštrikcií a obmedzení pohybu v niektorých oblastiach, najmä na juhu krajiny.

Izraelčania sa môžu oddnes tešiť na výrazné uvoľnenie. Otvoriť sa majú obchody, trhy či múzeá.

Posilňovne, hotely a bazény aj niektoré ďalšie zariadenia však majú byť sprístupnené len tým, ktorí boli očkovaní proti covidu-19 alebo chorobu majú za sebou. Títo ľudia sa preukážu potvrdením, takzvaným zeleným pásom.

Zhruba deväťmiliónový Izrael doteraz aspoň jednou dávkou zaočkoval zhruba 45 percent populácie, okolo tretiny Izraelčanov už dostalo dávky dve.

Francúzsky minister zdravotníctva Olivier Verano naopak kvôli zvýšenému počtu prípadov v niektorých oblastiach v sobotu oznámil, že zváži sprísnenie opatrení a uzáveru niektorých regiónov.

Nové reštrikcie, ktorých oznámenie sa dnes očakáva, majú zasiahnuť hlavne stredomorské pobrežie okolo piateho najväčšieho francúzskeho mesta Nice.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.