Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.04.2021, 15:11

Nemecku rastie počet prípadov. Merkelová je naklonená plošnému lockdownu

V Nemecku platí čiastočný lockdown už od novembra minulého roka.

Nemecku rastie počet prípadov. Merkelová je naklonená plošnému lockdownu
Zdroj: Reuters

Nemecká kancelárka Angela Merkelová podporuje krátkodobé plošné sprísnenie epidemiologických opatrení v Nemecku s cieľom zamedziť ďalšiemu šíreniu koronavírusu. Uviedla to v stredu Merkelovej hovorkyňa Ulrike Demmerová, ktorú citovala agentúra AFP.

Merkelová podľa hovorkyne podporuje "krátky celoplošný lockdown", aby sa zmiernil nápor, ktorému je v súčasnosti vystavené nemecké zdravotníctvo.

Nemecko v stredu zaznamenalo takmer 10-tisíc nových prípadov nákazy a počet prípadov na 100-tisíc obyvateľov za sedem dní dosiahol hodnotu 101,01.

Inštitút Roberta Kocha (RKI) však upozornil, že skutočný počet novonakazených môže byť aktuálne ešte vyšší z dôvodu oneskoreného nahlasovania nových prípadov po predĺženom veľkonočnom víkende.

V Nemecku platí čiastočný lockdown už od novembra minulého roka. V posledných týždňoch však krajina zaznamenala opätovný nárast počtu prípadov nákazy, ku ktorému prispelo šírenie tzv. britského variantu koronavírusu.

Merkelová a premiéri 16 nemeckých spolkových krajín sa na konci marca dohodli na prísnych celoplošných obmedzeniach vrátane zatvorenia prevádzok a možnosti zavedenia nočného zákazu vychádzania v oblastiach, kde sedemdňový priemer prekročí 100 prípadov nákazy na 100-tisíc obyvateľov.

Každá nemecká spolková krajina však môže rozhodovať o pravidlách na svojom území a niektoré z nich opatrenia nesprísnili, píše AFP.

Ďalšia schôdzka kancelárky s krajinskými premiérmi, na ktorej sa bude hovoriť o pandemických opatreniach, je naplánovaná na pondelok 12. apríla.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.