Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2021, 12:28

Po zverejnení "mapy islamu" sa vyhrážali aj rakúskej ministerke pre integráciu

Na interaktívnej mape je zobrazené, kde sa v Rakúsku nachádzajú mešity či sídla islamských združení, ktorých je dovedna viac než 600.

Susanne Raabová
Zdroj: Youtube

Po zverejnení tzv. "mapy islamu", ktorú zostavila Viedenská univerzita v spolupráci s rakúskym Dokumentačným strediskom pre politický islam, adresovali rakúskej ministerke pre integráciu Susanne Raabovej vyhrážky prostredníctvom sociálnych médií. Informovala o tom v pondelok agentúra APA.

Podľa ministerkinho hovorcu už o tom informovali Spolkový úrad pre ochranu ústavy a boj proti terorizmu (BVT) a polícia sa prípadu intenzívne venuje.

Na interaktívnej mape je zobrazené, kde sa v Rakúsku nachádzajú mešity či sídla islamských združení, ktorých je dovedna viac než 600. Od svojho zverejnenia 27. mája čelí vlne kritiky.

Vedec Mouhanad Khorchide a šéf projektu profesor náboženskej pedagogiky Ednan Aslan, ktorí sa na mape podieľali, čelili vyhrážkam už bezprostredne po jej odprezentovaní, píše APA. Adnan je v súčasnosti pod policajnou ochranou.

Kritika na adresu mapy prišla v pondelok aj zo strany evanjelickej cirkvi, ktorej predstavitelia navrhli, aby webovú stránku s názvom Národná mapa islamu urýchlene odstránili.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.