Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.06.2021, 15:53

V Maďarsku povolili miešať dávky očkovacích látok

Pri druhej dávke môže byť podaná iná vakcína, musí to byť však s vedomím lekára.

V Maďarsku povolili miešať dávky očkovacích látok
Zdroj: Reuters

V Maďarsku povolili miešať rôzne druhy očkovacích látok v prípade, ak sa po podaní prvej dávky vakcíny objaví reakcia, ktorá odôvodňuje zmeniť druhú dávku. Podľa spravodajského portálu ripost.hu o tom informovala v utorok v Budapešti šéfka Úradu štátnej zdravotnej služby Cecília Müllerová.

​Podľa jej slov pri druhej dávke môže byť podaná iná vakcína, musí to byť však s vedomím lekára.

Müllerová pripomenula, že v súčasnosti prebieha podávanie druhých dávok očkovacej látky, ale stále je možnosť sa zaregistrovať aj na očkovanie prvou dávkou. Poznamenala, že na jeseň treba rátať s možnosťou ďalšieho šírenia infekcie, preto vyzvala občanov, ktorí sa zatiaľ nezaočkovali, aby tak urobili.

Za posledný deň potvrdili v Maďarsku nákazu novým druhom koronavírusu 117 ľuďom, čím počet všetkých infikovaných od vypuknutia koronavírusovej pandémie stúpol na 806 206.

V súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo ďalších 17 pacientov, počet obetí pandémie tak dosiahol 29 883.

Zaočkovaných prvou dávkou vakcíny je 5 278 680 osôb, čo predstavuje 54 percent obyvateľov Maďarska. Obe dávky očkovacej látky dostalo doposiaľ 4 027 056 ľudí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.