Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2013, 12:36

Valuch sa na Irán nesťažuje, aj keď bol 40 dní na samotke (video)

+ANKETA | Slovák Matej Valuch porozprával novinárom podrobnosti o jeho väzbe v Iráne.

Údajný agent CIA Matej Valuch nemá na Iráncov ťažké srdce. A to aj napriek šiestim mesiacom vo väzení, z ktorých 40 dní strávil na samotke. "Som hlavne rád, že som doma." Odmieta, že by ho mučili, iránske väzenie je podľa neho ako akékoľvek iné.

Informáciu o tom, že ľudia, s ktorými spolupracoval, by mohli byť agentmi CIA, sa Valuch dozvedel až od vyšetrovateľa. Zopakoval, že v Iráne pracoval ako headhunter. O charaktere projektu však nechcel uviesť žiadne detaily.

Video, ktoré sa objavilo na portáli YouTube, bolo natočené krátko po jeho zadržaní. Vzniklo oveľa skôr, ako bolo odvysielané. Povedali mu, že bolo urobené pre vysokopostaveného činiteľa a malo rozhodnúť o jeho prepustení.

Fakt, že vo videu hovorí o tajných agentoch, vysvetľuje Valuch tým, že len prebral terminológiu iránskych vyšetrovateľov.

Matej Valuch prišiel na Slovensko v piatok. Vystúpil vtedy na spoločnej tlačovej konferencii s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom.

Matej Valuch. Snímka: HN/Peter Mayer
Zdroj: HN/Peter Mayer

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.