Cibulková premárnila 4 mečbaly a vypadla

19.01.2010, 10:00

Slovenská tenistka Dominika Cibulková neobháji vlaňajšie osemfinále na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne. V dohrávanom zápase 1. kola plnom nevídaných zvratov podľahla ako nasadená dvadsaťtrojka Američanke Vanii Kingovej v troch setoch 3:6, 7:6 (5) a 5:7. Cibulková prehrávala už 3:6 a 3:5, pričom v desiatom geme čelila pri podaní súperky mečbalu. Staronová slovenská jednotka však zabojovala, druhý set získala v tajbrejku a v treťom viedla už 5:1. V ďalších minútach však nepremenila štyri mečbaly a Kingová šnúrou piatich gemov otočila zápas, ktorý v pondelok za stavu 3:6, 2:1 a 15:30 z pohľadu Cibulkovej prerušili pre dážď. Slovenka tak neodplatila Kingovej prehru z turnaja v Bangkoku z roku 2007. Zverenka českého trénera Jaroslava Bulanta v Melbourne Parku rovnako v roku 2008 pri debute v hlavnej súťaži stroskotala hneď na úvodnej prekážke, vtedy podľahla Talianke Flavii Pennettovej.

Cibulkovej nevyšiel úvod stretnutia s Kingovou, s ktorou vlani na jeseň počas sústredenia na Floride často trénovala. Staronová slovenská jednotka dvakrát stratila vlastné podanie a prehrávala 1:3. Cibulková síce následne vyrovnala na 3:3, no ďalšie tri gemy sa stali korisťou Kingovej. V závere prvého setu sa v Melbourne rozpršalo a nasledovala takmer trojhodinová prestávka. Obe aktérky sa večer melbournského času síce vrátili na dvorec číslo 13, no stihli absolvovať iba necelé štyri gemy a muselo sa dohrávať až v utorok. Kingová v Tildenovom geme prelomila podanie Cibulkovej a za stavu 5:4 išla podávať na víťazstvo v zápase. Cibulková však skvele zabojovala, odvrátila mečbal a vynútila si tajbrejk, v ktorom slávila úspech, keď za stavu 6:5 využila pri vlastnom podaní v poradí druhý setbal.

Slovenská reprezentantka sa dostala na koňa, v rozhodujúcom sete si po dvoch brejkoch vybudovala náskok 5:1 a bolo blízko k postupu do 2. kola. V siedmom a deviatom geme však vždy pri podaní Kingovej nepremenila dva mečbaly a to sa jej vypomstilo. Američanka sa zmobilizovala a šnúrou piatich gemov dotiahla zápas do víťazného konca. Cibulková za účinkovanie vo dvojhre na úvodnom podujatí veľkej štvorky zinkasuje prémiu 19 400 austrálskych dolárov, v Melbourne sa ešte po boku Holanďanky Michaelly Krajicekovej predstaví vo štvorhre.

dvojhra - 1. kolo:
Vania Kingová (USA) - Dominika CIBULKOVÁ (23-SR) 6:3, 6:7 (5), 7:5

01 - Modified: 2024-04-13 11:22:07 - Feat.: - Title: Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj v Seville, o rozhodujúci tretí bod sa zaslúžila Jamrichová 02 - Modified: 2024-03-29 08:48:41 - Feat.: - Title: Djokovič si kouča ešte nevybral. Nemám predstavu, či vôbec nejaký bude, povedal srbský tenista 03 - Modified: 2024-03-28 12:38:16 - Feat.: - Title: Dominika Cibulková má jasno, koho chce za prezidenta. Otvorene vyjadrila svoj názor 04 - Modified: 2024-03-18 09:32:10 - Feat.: - Title: Spadol z oblakov. Austrálčan sa zabil, keď nad Melbourne vypadol z teplovzdušného balóna 05 - Modified: 2024-03-18 08:14:44 - Feat.: - Title: Austrálčan zomrel na predmestí Melbourne po páde z teplovzdušného balóna
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
23. apríl 2024 16:51